
Medium Brown Wooden Writing Desk With 3 Drawers And 3 Open Shelves By Homeroots
This is a contemporary writing desk featuring a wooden top and drawers, metallic frame and four legs.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 31 H x 22 W x 55.5 D |
| Product Color: | Medium Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380203 |
| Product UPC: | 4512822853772 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wooden Writing Desk Drawers |
| Medium Brown Wooden Writing Desk |
| Brown Wooden Writing Desk |
| Wooden Writing Desk Drawers |
| Wooden Writing Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,538.65
-65%$1,538.65
$538.53More Images





Medium Brown Wooden Writing Desk With 3 Drawers And 3 Open Shelves By Homeroots
This is a contemporary writing desk featuring a wooden top and drawers, metallic frame and four legs.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 31 H x 22 W x 55.5 D |
| Product Color: | Medium Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380203 |
| Product UPC: | 4512822853772 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wooden Writing Desk Drawers |
| Medium Brown Wooden Writing Desk |
| Brown Wooden Writing Desk |
| Wooden Writing Desk Drawers |
| Wooden Writing Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a contemporary writing desk featuring a wooden top and drawers, metallic frame and four legs.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 31 H x 22 W x 55.5 D |
| Product Color: | Medium Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380203 |
| Product UPC: | 4512822853772 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wooden Writing Desk Drawers |
| Medium Brown Wooden Writing Desk |
| Brown Wooden Writing Desk |
| Wooden Writing Desk Drawers |
| Wooden Writing Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























