
Medium Brown Wooden Square Top Side Table with Three-Tiered Black Iron Frame By Homeroots
Crafted from durable Indian mango wood and finished in a light-brown stain, it is an amazing side table that flaunts a unique design. It features two, wooden trays measuring approximately 20 inches by 20 inches that are stacked vertically. The trays are braced by a matte-black toned, iron frame that stabilizes the table to perfection. It fits perfectly in spaces based on the design styles
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 26in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380659 |
| Product UPC: | 4512822851051 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Medium Brown Wooden Square Table |
| Table Tiered Black Iron Frame |
| Wooden Square Table Tiered Black |
| Brown Wooden Square Table Tiered |
| Square Table Tiered Black Iron |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $530.73
-65%$530.73
$185.76More Images





Medium Brown Wooden Square Top Side Table with Three-Tiered Black Iron Frame By Homeroots
Crafted from durable Indian mango wood and finished in a light-brown stain, it is an amazing side table that flaunts a unique design. It features two, wooden trays measuring approximately 20 inches by 20 inches that are stacked vertically. The trays are braced by a matte-black toned, iron frame that stabilizes the table to perfection. It fits perfectly in spaces based on the design styles
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 26in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380659 |
| Product UPC: | 4512822851051 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Medium Brown Wooden Square Table |
| Table Tiered Black Iron Frame |
| Wooden Square Table Tiered Black |
| Brown Wooden Square Table Tiered |
| Square Table Tiered Black Iron |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Crafted from durable Indian mango wood and finished in a light-brown stain, it is an amazing side table that flaunts a unique design. It features two, wooden trays measuring approximately 20 inches by 20 inches that are stacked vertically. The trays are braced by a matte-black toned, iron frame that stabilizes the table to perfection. It fits perfectly in spaces based on the design styles
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 26in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380659 |
| Product UPC: | 4512822851051 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Medium Brown Wooden Square Table |
| Table Tiered Black Iron Frame |
| Wooden Square Table Tiered Black |
| Brown Wooden Square Table Tiered |
| Square Table Tiered Black Iron |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























