
Medium Brown Wooden Console Table With Black Metal Frame And 3 Storage Drawers By Homeroots
Medium Brown Wooden Console Table With Black Metal Frame And 3 Storage Drawers By Homeroots
This is a stunning, console table with a metallic frame that holds a wooden top and three storage drawers.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 12in W x 48in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black, Medium Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380248 |
| Product UPC: | 4512822853314 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Medium Brown Wooden Console Table |
| Brown Wooden Console Table |
| Table Black Metal Frame Storage |
| Wooden Console Table |
| Wooden Console Table Black Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $474.98
-65%$474.98
$166.24More Images






Medium Brown Wooden Console Table With Black Metal Frame And 3 Storage Drawers By Homeroots
This is a stunning, console table with a metallic frame that holds a wooden top and three storage drawers.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 12in W x 48in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black, Medium Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380248 |
| Product UPC: | 4512822853314 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Medium Brown Wooden Console Table |
| Brown Wooden Console Table |
| Table Black Metal Frame Storage |
| Wooden Console Table |
| Wooden Console Table Black Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a stunning, console table with a metallic frame that holds a wooden top and three storage drawers.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 12in W x 48in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black, Medium Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380248 |
| Product UPC: | 4512822853314 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Medium Brown Wooden Console Table |
| Brown Wooden Console Table |
| Table Black Metal Frame Storage |
| Wooden Console Table |
| Wooden Console Table Black Metal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























