
Medium Brown Wooden Console Table With 4 Angular Legs By Homeroots
This is a stylish console table from the series. It features a wooden top supported by four angular legs with cross bracing. This is a stunning console table featuring a medium-brown stained, wooden top that is supported by an angular, four-legged base with cross-bracing for added stability
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 66in D x 28.8in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Medium Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380221 |
| Product UPC: | 4512822853598 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Medium Brown Wooden Console Table |
| Wooden Console Table Angular Legs |
| Brown Wooden Console Table |
| Brown Wooden Console Table Angular |
| Wooden Console Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Medium Brown Wooden Console Table With 4 Angular Legs By Homeroots
This is a stylish console table from the series. It features a wooden top supported by four angular legs with cross bracing. This is a stunning console table featuring a medium-brown stained, wooden top that is supported by an angular, four-legged base with cross-bracing for added stability
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 66in D x 28.8in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Medium Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380221 |
| Product UPC: | 4512822853598 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Medium Brown Wooden Console Table |
| Wooden Console Table Angular Legs |
| Brown Wooden Console Table |
| Brown Wooden Console Table Angular |
| Wooden Console Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a stylish console table from the series. It features a wooden top supported by four angular legs with cross bracing. This is a stunning console table featuring a medium-brown stained, wooden top that is supported by an angular, four-legged base with cross-bracing for added stability
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 66in D x 28.8in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Medium Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380221 |
| Product UPC: | 4512822853598 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Medium Brown Wooden Console Table |
| Wooden Console Table Angular Legs |
| Brown Wooden Console Table |
| Brown Wooden Console Table Angular |
| Wooden Console Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























