
Medium Brown Wood U Shaped Side Table with Extended Storage Shelf By Homeroots
A stunning side table that features a U-shaped block carefully crafted from durable Indian mango wood, horizontally mounted atop a matte-black iron frame. The wooden block not only provides a table top but also an extended storage shelf. A sturdy and stylish choice, thisI looks fantastic in spaces based on the design styles.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 17.5in W x 30in D x 22in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380658 |
| Product UPC: | 4512822851068 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Shaped Table Extended |
| Shaped Table Extended Storage Shelf |
| Wood Shaped Table Extended Storage |
| Medium Brown Wood Shaped Table |
| Wood Shaped Table Extended |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $683.43
-65%$683.43
$239.20More Images





Medium Brown Wood U Shaped Side Table with Extended Storage Shelf By Homeroots
A stunning side table that features a U-shaped block carefully crafted from durable Indian mango wood, horizontally mounted atop a matte-black iron frame. The wooden block not only provides a table top but also an extended storage shelf. A sturdy and stylish choice, thisI looks fantastic in spaces based on the design styles.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 17.5in W x 30in D x 22in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380658 |
| Product UPC: | 4512822851068 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Shaped Table Extended |
| Shaped Table Extended Storage Shelf |
| Wood Shaped Table Extended Storage |
| Medium Brown Wood Shaped Table |
| Wood Shaped Table Extended |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A stunning side table that features a U-shaped block carefully crafted from durable Indian mango wood, horizontally mounted atop a matte-black iron frame. The wooden block not only provides a table top but also an extended storage shelf. A sturdy and stylish choice, thisI looks fantastic in spaces based on the design styles.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 17.5in W x 30in D x 22in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380658 |
| Product UPC: | 4512822851068 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Shaped Table Extended |
| Shaped Table Extended Storage Shelf |
| Wood Shaped Table Extended Storage |
| Medium Brown Wood Shaped Table |
| Wood Shaped Table Extended |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























