
Medium Brown Wood Square Top End Table with Rustic Metal Drawers By Homeroots
A side table from the series of furniture. Carefully crafted from reclaimed wood that ensures each piece has unique features, hosts three, rustic metal drawers that offer ample storage space. Finished in a medium brown polish with metallic accents, a great choice for spaces based on the design styles.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 17.5in W x 18.5in D x 22.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380657 |
| Product UPC: | 4512822851075 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Square End Table |
| Table Rustic Metal Drawers |
| Square End Table Rustic Metal |
| Wood Square End Table Rustic |
| End Table Rustic Metal Drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $483.46
-65%$483.46
$169.21More Images







Medium Brown Wood Square Top End Table with Rustic Metal Drawers By Homeroots
A side table from the series of furniture. Carefully crafted from reclaimed wood that ensures each piece has unique features, hosts three, rustic metal drawers that offer ample storage space. Finished in a medium brown polish with metallic accents, a great choice for spaces based on the design styles.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 17.5in W x 18.5in D x 22.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380657 |
| Product UPC: | 4512822851075 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Square End Table |
| Table Rustic Metal Drawers |
| Square End Table Rustic Metal |
| Wood Square End Table Rustic |
| End Table Rustic Metal Drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A side table from the series of furniture. Carefully crafted from reclaimed wood that ensures each piece has unique features, hosts three, rustic metal drawers that offer ample storage space. Finished in a medium brown polish with metallic accents, a great choice for spaces based on the design styles.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 17.5in W x 18.5in D x 22.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380657 |
| Product UPC: | 4512822851075 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Square End Table |
| Table Rustic Metal Drawers |
| Square End Table Rustic Metal |
| Wood Square End Table Rustic |
| End Table Rustic Metal Drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























