
Medium Brown Wood Copper Accent Shelving Unit with 4 Shelves By Homeroots
A stunning, vertical shelving unit featuring a multitude of removable shelves and a storage cabinet at the base with pull out drawers.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 94 H x 22 W x 32 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Indurstrial |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380586 |
| Product UPC: | 4512822715667 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Copper Accent Shelving |
| Copper Accent Shelving Unit Shelves |
| Wood Copper Accent Shelving Unit |
| Wood Copper Accent Shelving |
| Copper Accent Shelving Unit |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Medium Brown Wood Copper Accent Shelving Unit with 4 Shelves By Homeroots
A stunning, vertical shelving unit featuring a multitude of removable shelves and a storage cabinet at the base with pull out drawers.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 94 H x 22 W x 32 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Indurstrial |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380586 |
| Product UPC: | 4512822715667 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Copper Accent Shelving |
| Copper Accent Shelving Unit Shelves |
| Wood Copper Accent Shelving Unit |
| Wood Copper Accent Shelving |
| Copper Accent Shelving Unit |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A stunning, vertical shelving unit featuring a multitude of removable shelves and a storage cabinet at the base with pull out drawers.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 94 H x 22 W x 32 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Indurstrial |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380586 |
| Product UPC: | 4512822715667 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Copper Accent Shelving |
| Copper Accent Shelving Unit Shelves |
| Wood Copper Accent Shelving Unit |
| Wood Copper Accent Shelving |
| Copper Accent Shelving Unit |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























