
Medium Brown Wood and Metal Multi Shelves Shelving Unit By Homeroots
A spectacular shelving unit crafted from wood and metal. It features a mix of re-arrangeable shelves and cabinets braced by a solid iron frame.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 90 H x 16.5 W x 82 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380592 |
| Product UPC: | 4512822715728 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Metal Multi Shelves |
| Wood Metal Multi Shelves Shelving |
| Metal Multi Shelves Shelving Unit |
| Wood Metal Multi Shelves |
| Metal Multi Shelves Shelving |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $3,259.23
-65%$3,259.23
$1,140.73More Images






Medium Brown Wood and Metal Multi Shelves Shelving Unit By Homeroots
A spectacular shelving unit crafted from wood and metal. It features a mix of re-arrangeable shelves and cabinets braced by a solid iron frame.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 90 H x 16.5 W x 82 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380592 |
| Product UPC: | 4512822715728 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Metal Multi Shelves |
| Wood Metal Multi Shelves Shelving |
| Metal Multi Shelves Shelving Unit |
| Wood Metal Multi Shelves |
| Metal Multi Shelves Shelving |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A spectacular shelving unit crafted from wood and metal. It features a mix of re-arrangeable shelves and cabinets braced by a solid iron frame.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 90 H x 16.5 W x 82 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380592 |
| Product UPC: | 4512822715728 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Metal Multi Shelves |
| Wood Metal Multi Shelves Shelving |
| Metal Multi Shelves Shelving Unit |
| Wood Metal Multi Shelves |
| Metal Multi Shelves Shelving |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























