
Medium Brown Wood and Iron Shelving Unit with 5 Tray Shelves By Homeroots
Featuring five, tray-style raised edge shelves braced by a metal frame, a stunning shelving unit from the trey series that is sure to elevate your space.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 87.5 H x 16 W x 80 D |
| Product Color: | Medium Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380597 |
| Product UPC: | 4512822715773 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Medium Brown Wood Iron Shelving |
| Brown Wood Iron Shelving Unit |
| Brown Wood Iron Shelving |
| Wood Iron Shelving Unit Tray |
| Wood Iron Shelving Unit |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,652.81
-65%$2,652.81
$928.48More Images





Medium Brown Wood and Iron Shelving Unit with 5 Tray Shelves By Homeroots
Featuring five, tray-style raised edge shelves braced by a metal frame, a stunning shelving unit from the trey series that is sure to elevate your space.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 87.5 H x 16 W x 80 D |
| Product Color: | Medium Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380597 |
| Product UPC: | 4512822715773 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Medium Brown Wood Iron Shelving |
| Brown Wood Iron Shelving Unit |
| Brown Wood Iron Shelving |
| Wood Iron Shelving Unit Tray |
| Wood Iron Shelving Unit |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Featuring five, tray-style raised edge shelves braced by a metal frame, a stunning shelving unit from the trey series that is sure to elevate your space.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 87.5 H x 16 W x 80 D |
| Product Color: | Medium Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380597 |
| Product UPC: | 4512822715773 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Medium Brown Wood Iron Shelving |
| Brown Wood Iron Shelving Unit |
| Brown Wood Iron Shelving |
| Wood Iron Shelving Unit Tray |
| Wood Iron Shelving Unit |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























