
Medium Brown Solid Mango Wood Finish TV Stand Media Console With 4 Cabinets And Single Open Shelf By Homeroots
Medium Brown Solid Mango Wood Finish TV Stand Media Console With 4 Cabinets And Single Open Shelf By Homeroots
This is a spectacular, contemporary wooden media console that features four cabinets with storage space. The metal frame finished in a matte-black tone which complements the natural, medium-brown polish on the wooden body. This unique combination of dark metal and natural wood gives this amazing media console an unsurpassed look.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 75.5in D x 20in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Medium Brown, Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380199 |
| Product UPC: | 4512822853819 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Mango Wood Finish Tv |
| Tv Stand Media Console Cabinets |
| Wood Finish Tv Stand Media |
| Mango Wood Finish Tv Stand |
| Mango Wood Finish Tv |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Medium Brown Solid Mango Wood Finish TV Stand Media Console With 4 Cabinets And Single Open Shelf By Homeroots
This is a spectacular, contemporary wooden media console that features four cabinets with storage space. The metal frame finished in a matte-black tone which complements the natural, medium-brown polish on the wooden body. This unique combination of dark metal and natural wood gives this amazing media console an unsurpassed look.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 75.5in D x 20in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Medium Brown, Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380199 |
| Product UPC: | 4512822853819 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Mango Wood Finish Tv |
| Tv Stand Media Console Cabinets |
| Wood Finish Tv Stand Media |
| Mango Wood Finish Tv Stand |
| Mango Wood Finish Tv |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a spectacular, contemporary wooden media console that features four cabinets with storage space. The metal frame finished in a matte-black tone which complements the natural, medium-brown polish on the wooden body. This unique combination of dark metal and natural wood gives this amazing media console an unsurpassed look.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 75.5in D x 20in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Medium Brown, Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380199 |
| Product UPC: | 4512822853819 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Mango Wood Finish Tv |
| Tv Stand Media Console Cabinets |
| Wood Finish Tv Stand Media |
| Mango Wood Finish Tv Stand |
| Mango Wood Finish Tv |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























