
Medium Brown Solid Mango Wood Finish Sideboard With 6 Easy Sliding Drawers By Homeroots
This is a spectacular, modern sideboard equipped with six large drawers with intricately designed drawer-fronts. Fitted with six large, easy sliding drawers, provides ample storage space for a mix of your favorite items. Moreover, the top is large enough to host a plethora of decor objects and everyday items.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18in W x 70in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Medium Brown, Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853680 |
| Product SKU: | 380212 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Finish Sideboard Easy Sliding Drawers |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Mango Wood Finish Sideboard Easy |
| Wood Finish Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Medium Brown Solid Mango Wood Finish Sideboard With 6 Easy Sliding Drawers By Homeroots
This is a spectacular, modern sideboard equipped with six large drawers with intricately designed drawer-fronts. Fitted with six large, easy sliding drawers, provides ample storage space for a mix of your favorite items. Moreover, the top is large enough to host a plethora of decor objects and everyday items.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18in W x 70in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Medium Brown, Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853680 |
| Product SKU: | 380212 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Finish Sideboard Easy Sliding Drawers |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Mango Wood Finish Sideboard Easy |
| Wood Finish Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a spectacular, modern sideboard equipped with six large drawers with intricately designed drawer-fronts. Fitted with six large, easy sliding drawers, provides ample storage space for a mix of your favorite items. Moreover, the top is large enough to host a plethora of decor objects and everyday items.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18in W x 70in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Medium Brown, Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853680 |
| Product SKU: | 380212 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Finish Sideboard Easy Sliding Drawers |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Mango Wood Finish Sideboard Easy |
| Wood Finish Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























