
Medium Brown Solid Acacia Wood Console Table With Solid Iron Base. By Homeroots
This is a spectacular console table featuring a solid wood top braced by a uniquely designed, solid iron base. Featuring a solid wood top that is expertly crafted from premium acacia wood and finished in a medium brown tone, this is a spectacular console table that is guaranteed to stand out in any space and setting
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 66in D x 29in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Medium Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380192 |
| Product UPC: | 4512822853888 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Acacia Wood Console Table |
| Wood Console Table Solid Iron |
| Medium Brown Solid Acacia Wood |
| Brown Solid Acacia Wood Console |
| Acacia Wood Console Table Solid |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Medium Brown Solid Acacia Wood Console Table With Solid Iron Base. By Homeroots
This is a spectacular console table featuring a solid wood top braced by a uniquely designed, solid iron base. Featuring a solid wood top that is expertly crafted from premium acacia wood and finished in a medium brown tone, this is a spectacular console table that is guaranteed to stand out in any space and setting
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 66in D x 29in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Medium Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380192 |
| Product UPC: | 4512822853888 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Acacia Wood Console Table |
| Wood Console Table Solid Iron |
| Medium Brown Solid Acacia Wood |
| Brown Solid Acacia Wood Console |
| Acacia Wood Console Table Solid |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a spectacular console table featuring a solid wood top braced by a uniquely designed, solid iron base. Featuring a solid wood top that is expertly crafted from premium acacia wood and finished in a medium brown tone, this is a spectacular console table that is guaranteed to stand out in any space and setting
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 66in D x 29in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Medium Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380192 |
| Product UPC: | 4512822853888 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Acacia Wood Console Table |
| Wood Console Table Solid Iron |
| Medium Brown Solid Acacia Wood |
| Brown Solid Acacia Wood Console |
| Acacia Wood Console Table Solid |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























