
Medium Brown Mango Wood Finish TV Stand Media Console With 4 Doors And 2 Open Shelves By Homeroots
Medium Brown Mango Wood Finish TV Stand Media Console With 4 Doors And 2 Open Shelves By Homeroots
This is a contemporary media console featuring a wooden top, in addition to wooden doors and shelves, braced by a sleek metallic frame and four legs. Featuring four closed-door compartments equipped with removable shelves, this provides ample storage space for a mix of your favorite items. Moreover, the top is large enough to host a full-size television.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 61.5in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Medium Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380198 |
| Product UPC: | 4512822853826 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Mango Wood Finish Tv |
| Tv Stand Media Console Doors |
| Wood Finish Tv Stand Media |
| Mango Wood Finish Tv Stand |
| Mango Wood Finish Tv |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Medium Brown Mango Wood Finish TV Stand Media Console With 4 Doors And 2 Open Shelves By Homeroots
This is a contemporary media console featuring a wooden top, in addition to wooden doors and shelves, braced by a sleek metallic frame and four legs. Featuring four closed-door compartments equipped with removable shelves, this provides ample storage space for a mix of your favorite items. Moreover, the top is large enough to host a full-size television.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 61.5in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Medium Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380198 |
| Product UPC: | 4512822853826 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Mango Wood Finish Tv |
| Tv Stand Media Console Doors |
| Wood Finish Tv Stand Media |
| Mango Wood Finish Tv Stand |
| Mango Wood Finish Tv |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a contemporary media console featuring a wooden top, in addition to wooden doors and shelves, braced by a sleek metallic frame and four legs. Featuring four closed-door compartments equipped with removable shelves, this provides ample storage space for a mix of your favorite items. Moreover, the top is large enough to host a full-size television.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 61.5in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Medium Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380198 |
| Product UPC: | 4512822853826 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Mango Wood Finish Tv |
| Tv Stand Media Console Doors |
| Wood Finish Tv Stand Media |
| Mango Wood Finish Tv Stand |
| Mango Wood Finish Tv |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























