
Meagan I Transitional Style Bench , Brown Cherry By Benzara
Create A Contemporary Design With Rustic Appeal With This Bench. The Seat Is Upholstered In Sleek Leatherette, Combining Trending Style With Modern Comfort.
Specifications
| Product Dimensions: | 18.5 H x 48 W x 16 L |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown Cherry |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM123895 |
| Product UPC: | 842822147910 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| It is Transitional in Style |
| Tapered Legs providing a good support |
| Padded Leatherette Cushion seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $436.46
-65%$436.46
$152.76More Images


Meagan I Transitional Style Bench , Brown Cherry By Benzara
Create A Contemporary Design With Rustic Appeal With This Bench. The Seat Is Upholstered In Sleek Leatherette, Combining Trending Style With Modern Comfort.
Specifications
| Product Dimensions: | 18.5 H x 48 W x 16 L |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown Cherry |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM123895 |
| Product UPC: | 842822147910 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| It is Transitional in Style |
| Tapered Legs providing a good support |
| Padded Leatherette Cushion seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create A Contemporary Design With Rustic Appeal With This Bench. The Seat Is Upholstered In Sleek Leatherette, Combining Trending Style With Modern Comfort.
Specifications
| Product Dimensions: | 18.5 H x 48 W x 16 L |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown Cherry |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM123895 |
| Product UPC: | 842822147910 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| It is Transitional in Style |
| Tapered Legs providing a good support |
| Padded Leatherette Cushion seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























