
Matte White Ceramic Vase with Abstract Faces By Homeroots
This ceramic vase set are characterized by non descript contemporary faces. They are then finished in a matte white glaze giving the pieces a modern and mysterious look. The vase set has padded feet to protect your surfaces from potential scratching. The set includes a large and a small vase. Console tables, book shelves, pedestals or any other place that an accent is needed, are the perfect places for this vase. Vases can hold water.
Specifications
| Product Dimensions: | 18" H x 7" W x 6" D |
| Product Color: | Matte White |
| Product Finish: | Matte White |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383727 |
| Product UPC: | 4512822754031 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $146.90
-65%$146.90
$51.41More Images




Matte White Ceramic Vase with Abstract Faces By Homeroots
This ceramic vase set are characterized by non descript contemporary faces. They are then finished in a matte white glaze giving the pieces a modern and mysterious look. The vase set has padded feet to protect your surfaces from potential scratching. The set includes a large and a small vase. Console tables, book shelves, pedestals or any other place that an accent is needed, are the perfect places for this vase. Vases can hold water.
Specifications
| Product Dimensions: | 18" H x 7" W x 6" D |
| Product Color: | Matte White |
| Product Finish: | Matte White |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383727 |
| Product UPC: | 4512822754031 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This ceramic vase set are characterized by non descript contemporary faces. They are then finished in a matte white glaze giving the pieces a modern and mysterious look. The vase set has padded feet to protect your surfaces from potential scratching. The set includes a large and a small vase. Console tables, book shelves, pedestals or any other place that an accent is needed, are the perfect places for this vase. Vases can hold water.
Specifications
| Product Dimensions: | 18" H x 7" W x 6" D |
| Product Color: | Matte White |
| Product Finish: | Matte White |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383727 |
| Product UPC: | 4512822754031 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























