Product SKU: B30-MASONPU-MARA1 SSWLGY2
Product UPC: 681144211295
Shipping Type: Small Pracel
Brand: LumiSource
Additional Information
Priced And Sold In Pairs; Indoor Use Only, 250 Lbs. Weight Limit (Each), Assembly Required
Contemporary styling
Fixed bar height
Padded upholstered seat
Sleek walnut wood seat back
Includes two barstools
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Select Color
-65%
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource
More Images
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 2
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 3
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 4
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 5
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 6
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 7
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 8
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 9
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 10
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 11
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 12
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 13
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 14
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 15
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 16
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 17
Mason Mara 30" Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - Image 18
Specifications
Product Category: Bar & Counter Stools
Product Dimensions 19"L × 17.5"W × 38.75"H
Seat To Floor 30.75"
Seat Depth 14.75"
Inside Seat Width 16"
Seat To Footrest 18"
Backrest Height 9.25"
Seat To Back Angle 100°
Product Material: PU Leather, Foam, Metal, Wood
Product Color: Stainless Steel, Walnut Wood, Grey PU
Product UPC: 681144211295
Shipping Type: Small Pracel
Brand: LumiSource
Additional Information
Contemporary styling
Fixed bar height
Padded upholstered seat
Sleek walnut wood seat back
Includes two barstools
Returns & Exchanges
Non-returnable.
See full return policy
Product Information
Shipping & Returns
Description
Specifications
Seat To Floor 30.75"
Seat Depth 14.75"
Inside Seat Width 16"
Seat To Footrest 18"
Backrest Height 9.25"