
Mason Upholstered Chair - Set of 2 Cream By LumiSource
Elegant and modern, the LumiSource Mason Upholstered Chair has a simple design with gorgeous elements. Featuring faux leather upholstery and a swiveling stainless steel base, the Mason Upholstered Chair is perfect for a dining area or an office. Sold in sets of two, pick the color that suits your space the best!
Specifications
| Product Dimensions | 34.25 H x 18 W x 21.25 L |
| Seat To Floor | 18.5" |
| Seat Depth | 15" |
| Inside Seat Width | 18" |
| Backrest Height | 16.5" |
| Seat To Back Angle | 104° |
| Product Material: | PU Leather, Foam, Brushed Stainless Steel |
| Product Color: | Stainless Steel, Camel PU |
| Product SKU: | CH-MSNUPPU1-Z SSCAM2 |
| Product UPC: | 681144204785 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Stylish faux leather upholstery |
| Swivel seat |
| Stainless steel metal base |
| Includes two chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $380.00
-65%$380.00
$133.00More Images






Mason Upholstered Chair - Set of 2 Cream By LumiSource
Elegant and modern, the LumiSource Mason Upholstered Chair has a simple design with gorgeous elements. Featuring faux leather upholstery and a swiveling stainless steel base, the Mason Upholstered Chair is perfect for a dining area or an office. Sold in sets of two, pick the color that suits your space the best!
Specifications
| Product Dimensions | 34.25 H x 18 W x 21.25 L |
| Seat To Floor | 18.5" |
| Seat Depth | 15" |
| Inside Seat Width | 18" |
| Backrest Height | 16.5" |
| Seat To Back Angle | 104° |
| Product Material: | PU Leather, Foam, Brushed Stainless Steel |
| Product Color: | Stainless Steel, Camel PU |
| Product SKU: | CH-MSNUPPU1-Z SSCAM2 |
| Product UPC: | 681144204785 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Stylish faux leather upholstery |
| Swivel seat |
| Stainless steel metal base |
| Includes two chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elegant and modern, the LumiSource Mason Upholstered Chair has a simple design with gorgeous elements. Featuring faux leather upholstery and a swiveling stainless steel base, the Mason Upholstered Chair is perfect for a dining area or an office. Sold in sets of two, pick the color that suits your space the best!
Specifications
| Product Dimensions | 34.25 H x 18 W x 21.25 L |
| Seat To Floor | 18.5" |
| Seat Depth | 15" |
| Inside Seat Width | 18" |
| Backrest Height | 16.5" |
| Seat To Back Angle | 104° |
| Product Material: | PU Leather, Foam, Brushed Stainless Steel |
| Product Color: | Stainless Steel, Camel PU |
| Product SKU: | CH-MSNUPPU1-Z SSCAM2 |
| Product UPC: | 681144204785 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Stylish faux leather upholstery |
| Swivel seat |
| Stainless steel metal base |
| Includes two chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























