
Maroon Tricycle Delivery Bar By Homeroots
This vintage tricycle delivery bar turns your bar area into a center of attraction. Made of wood and metal in maroon color, this piece provides a durable and classic way to serve wine. It features sufficient area and components for storage and display; add it to your home for an update.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 17in W x 58.5in D x 67.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Maroon |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | Yes |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512839433110 |
| Product SKU: | 374317 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 67 Maroon Tricycle Delivery Bar |
| Maroon Tricycle Delivery Bar |
| Tricycle Delivery Bar |
| 17 58 67 Maroon Tricycle |
| 67 Maroon Tricycle Delivery |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,487.21
-65%$1,487.21
$520.52More Images




Maroon Tricycle Delivery Bar By Homeroots
This vintage tricycle delivery bar turns your bar area into a center of attraction. Made of wood and metal in maroon color, this piece provides a durable and classic way to serve wine. It features sufficient area and components for storage and display; add it to your home for an update.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 17in W x 58.5in D x 67.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Maroon |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | Yes |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512839433110 |
| Product SKU: | 374317 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 67 Maroon Tricycle Delivery Bar |
| Maroon Tricycle Delivery Bar |
| Tricycle Delivery Bar |
| 17 58 67 Maroon Tricycle |
| 67 Maroon Tricycle Delivery |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This vintage tricycle delivery bar turns your bar area into a center of attraction. Made of wood and metal in maroon color, this piece provides a durable and classic way to serve wine. It features sufficient area and components for storage and display; add it to your home for an update.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 17in W x 58.5in D x 67.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Maroon |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | Yes |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512839433110 |
| Product SKU: | 374317 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 67 Maroon Tricycle Delivery Bar |
| Maroon Tricycle Delivery Bar |
| Tricycle Delivery Bar |
| 17 58 67 Maroon Tricycle |
| 67 Maroon Tricycle Delivery |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























