
Marek Black L Shaped Computer Desk By Homeroots
Spruce up your home with the amazing Marek Black L-Shaped Computer Desk! Add a ton of charm to your home or office and make good use of corners by adding this amazing l-shaped desk. Perfectly suitable for your office or home office. It features a large desktop surface, and four spacious shelves for organizing your books, printers, or displaying home decor. Made from a high-quality particle board with a beautiful wenge black finish. 43" H x 47" W x 48" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 43.3 H x 47.2 W x 47.6 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403795 |
| Product UPC: | 808230120792 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marek Black Shaped Computer Desk |
| Marek Black Shaped Computer |
| Black Shaped Computer Desk |
| Shaped Computer Desk |
| Marek Black Shaped |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $651.93
-65%$651.93
$228.18More Images




Marek Black L Shaped Computer Desk By Homeroots
Spruce up your home with the amazing Marek Black L-Shaped Computer Desk! Add a ton of charm to your home or office and make good use of corners by adding this amazing l-shaped desk. Perfectly suitable for your office or home office. It features a large desktop surface, and four spacious shelves for organizing your books, printers, or displaying home decor. Made from a high-quality particle board with a beautiful wenge black finish. 43" H x 47" W x 48" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 43.3 H x 47.2 W x 47.6 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403795 |
| Product UPC: | 808230120792 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marek Black Shaped Computer Desk |
| Marek Black Shaped Computer |
| Black Shaped Computer Desk |
| Shaped Computer Desk |
| Marek Black Shaped |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Spruce up your home with the amazing Marek Black L-Shaped Computer Desk! Add a ton of charm to your home or office and make good use of corners by adding this amazing l-shaped desk. Perfectly suitable for your office or home office. It features a large desktop surface, and four spacious shelves for organizing your books, printers, or displaying home decor. Made from a high-quality particle board with a beautiful wenge black finish. 43" H x 47" W x 48" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 43.3 H x 47.2 W x 47.6 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403795 |
| Product UPC: | 808230120792 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marek Black Shaped Computer Desk |
| Marek Black Shaped Computer |
| Black Shaped Computer Desk |
| Shaped Computer Desk |
| Marek Black Shaped |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























