
Marcel Counter Table Black By LumiSource - T36-MARCEL1 CHRBK1
Graceful glam, that's the Marcel Counter Table from LumiSource. This counter table will add style to any dining area with its simple silhouette, striking metal legs, and sleek wood top. Available in various colors, choose the one that suits your space best!
Specifications
| Product Dimensions | 36 H x 47.5 W x 27.5 L |
| Inside Length | 19.25" |
| Floor To Apron | 30.25" |
| Length Overhang | 8.25" |
| Width Overhang | 8.25" |
| Inside Width | 39.25" |
| Table Top Thickness | 0.8" |
| Product Material: | Metal, Wood |
| Product Color: | Chrome Metal, Black Wood |
| Product SKU: | T36-MARCEL1 CHRBK1 |
| Product UPC: | 681144208844 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed counter height |
| Wood top |
| Sleek metal legs |
| Seats four comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $300.00
-65%$300.00
$105.00More Images











Marcel Counter Table Black By LumiSource - T36-MARCEL1 CHRBK1
Graceful glam, that's the Marcel Counter Table from LumiSource. This counter table will add style to any dining area with its simple silhouette, striking metal legs, and sleek wood top. Available in various colors, choose the one that suits your space best!
Specifications
| Product Dimensions | 36 H x 47.5 W x 27.5 L |
| Inside Length | 19.25" |
| Floor To Apron | 30.25" |
| Length Overhang | 8.25" |
| Width Overhang | 8.25" |
| Inside Width | 39.25" |
| Table Top Thickness | 0.8" |
| Product Material: | Metal, Wood |
| Product Color: | Chrome Metal, Black Wood |
| Product SKU: | T36-MARCEL1 CHRBK1 |
| Product UPC: | 681144208844 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed counter height |
| Wood top |
| Sleek metal legs |
| Seats four comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Graceful glam, that's the Marcel Counter Table from LumiSource. This counter table will add style to any dining area with its simple silhouette, striking metal legs, and sleek wood top. Available in various colors, choose the one that suits your space best!
Specifications
| Product Dimensions | 36 H x 47.5 W x 27.5 L |
| Inside Length | 19.25" |
| Floor To Apron | 30.25" |
| Length Overhang | 8.25" |
| Width Overhang | 8.25" |
| Inside Width | 39.25" |
| Table Top Thickness | 0.8" |
| Product Material: | Metal, Wood |
| Product Color: | Chrome Metal, Black Wood |
| Product SKU: | T36-MARCEL1 CHRBK1 |
| Product UPC: | 681144208844 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed counter height |
| Wood top |
| Sleek metal legs |
| Seats four comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























