
Marble Rectangular Console Table By Homeroots
The Marble Rectangular Console Table spreads it wings with reversed chrome legs. It adds a chic vibe to your home. Its light and airy feeling gives you space abound to display your treasures above and below. The console is sheer perfection with its marble and rectangular look that looks perfect in any room in your home. 31" x 45.6" x 15.2".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 45.6in W x 15.2in D x 31in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396886 |
| Product UPC: | 808230070288 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







Marble Rectangular Console Table By Homeroots
The Marble Rectangular Console Table spreads it wings with reversed chrome legs. It adds a chic vibe to your home. Its light and airy feeling gives you space abound to display your treasures above and below. The console is sheer perfection with its marble and rectangular look that looks perfect in any room in your home. 31" x 45.6" x 15.2".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 45.6in W x 15.2in D x 31in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396886 |
| Product UPC: | 808230070288 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Marble Rectangular Console Table spreads it wings with reversed chrome legs. It adds a chic vibe to your home. Its light and airy feeling gives you space abound to display your treasures above and below. The console is sheer perfection with its marble and rectangular look that looks perfect in any room in your home. 31" x 45.6" x 15.2".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 45.6in W x 15.2in D x 31in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Silver |
| Top Color: | Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396886 |
| Product UPC: | 808230070288 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























