
Marble Bunching Coffee Table By Homeroots
This no fuss Marble Bunching Coffee Table is the perfect addition to any rustic or modern set up. Crafted from mango wood solids, it emits a very natural finish with a slatted base for books and magazines. The table is topped with a white marble contributing to it's attractive and chic presence. Compact in structure the coffee table can be easily accommodated into any small space or as it's name suggest it could also be bunched or stacked up together to constantly alter your layout to your liking. 18" x 24" x 24"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Marble |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Marble |
| Wood Species: | Mango |
| Product Color: | Natural Wood |
| Finish: | Natural Mango |
| Top Color: | Off white |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389936 |
| Product UPC: | 4512822878508 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marble Bunching Coffee Table |
| Marble Bunching Coffee |
| Bunching Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $467.75
-65%$467.75
$163.71More Images



Marble Bunching Coffee Table By Homeroots
This no fuss Marble Bunching Coffee Table is the perfect addition to any rustic or modern set up. Crafted from mango wood solids, it emits a very natural finish with a slatted base for books and magazines. The table is topped with a white marble contributing to it's attractive and chic presence. Compact in structure the coffee table can be easily accommodated into any small space or as it's name suggest it could also be bunched or stacked up together to constantly alter your layout to your liking. 18" x 24" x 24"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Marble |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Marble |
| Wood Species: | Mango |
| Product Color: | Natural Wood |
| Finish: | Natural Mango |
| Top Color: | Off white |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389936 |
| Product UPC: | 4512822878508 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marble Bunching Coffee Table |
| Marble Bunching Coffee |
| Bunching Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This no fuss Marble Bunching Coffee Table is the perfect addition to any rustic or modern set up. Crafted from mango wood solids, it emits a very natural finish with a slatted base for books and magazines. The table is topped with a white marble contributing to it's attractive and chic presence. Compact in structure the coffee table can be easily accommodated into any small space or as it's name suggest it could also be bunched or stacked up together to constantly alter your layout to your liking. 18" x 24" x 24"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Marble |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Marble |
| Wood Species: | Mango |
| Product Color: | Natural Wood |
| Finish: | Natural Mango |
| Top Color: | Off white |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389936 |
| Product UPC: | 4512822878508 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marble Bunching Coffee Table |
| Marble Bunching Coffee |
| Bunching Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























