
Marble and Metal Coffee Table By Homeroots
Clean-cut and crisp, the Marble and Metal Coffee table is a quintessential model of sophistication. A white marble top is fastened on four bronze finish iron legs that transforms its simpleness to class. Place this table in any corner of your home for the perfect ad complete look. You can serve your drinks or your coffee over it. 18" x 24" x 24"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Copper |
| Finish: | Marble & Metal |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389924 |
| Product UPC: | 4512822878379 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marble Metal Coffee Table |
| Metal Coffee Table |
| Marble Metal Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $791.09
-65%$791.09
$276.88More Images






Marble and Metal Coffee Table By Homeroots
Clean-cut and crisp, the Marble and Metal Coffee table is a quintessential model of sophistication. A white marble top is fastened on four bronze finish iron legs that transforms its simpleness to class. Place this table in any corner of your home for the perfect ad complete look. You can serve your drinks or your coffee over it. 18" x 24" x 24"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Copper |
| Finish: | Marble & Metal |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389924 |
| Product UPC: | 4512822878379 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marble Metal Coffee Table |
| Metal Coffee Table |
| Marble Metal Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Clean-cut and crisp, the Marble and Metal Coffee table is a quintessential model of sophistication. A white marble top is fastened on four bronze finish iron legs that transforms its simpleness to class. Place this table in any corner of your home for the perfect ad complete look. You can serve your drinks or your coffee over it. 18" x 24" x 24"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Copper |
| Finish: | Marble & Metal |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389924 |
| Product UPC: | 4512822878379 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Marble Metal Coffee Table |
| Metal Coffee Table |
| Marble Metal Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























