
Marble And Gold Coffee Table By Homeroots
Complement your beloved home setting with this occasional table, carefully constructed with top quality marble and solid metal. With a unique design, this coffee table will add lots of spark to your living room. The stunning square table features a white marble top and metal geometric V-shape legs in gold finish for support. This piece combines clean lines and high design with a solid construction that will easily sync with any home setting. Weight capacity: 75Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 40in W x 40in D x 15in H |
| Product Material: | Marble |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Marble and Gold |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319157 |
| Product UPC: | 614486165056 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 15 Marble Gold Coffee Table |
| Marble Gold Coffee Table |
| Gold Coffee Table |
| 40 40 15 Marble |
| 40 15 Marble Gold Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $606.28
-65%$606.28
$212.20Marble And Gold Coffee Table By Homeroots
Complement your beloved home setting with this occasional table, carefully constructed with top quality marble and solid metal. With a unique design, this coffee table will add lots of spark to your living room. The stunning square table features a white marble top and metal geometric V-shape legs in gold finish for support. This piece combines clean lines and high design with a solid construction that will easily sync with any home setting. Weight capacity: 75Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 40in W x 40in D x 15in H |
| Product Material: | Marble |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Marble and Gold |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319157 |
| Product UPC: | 614486165056 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 15 Marble Gold Coffee Table |
| Marble Gold Coffee Table |
| Gold Coffee Table |
| 40 40 15 Marble |
| 40 15 Marble Gold Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Complement your beloved home setting with this occasional table, carefully constructed with top quality marble and solid metal. With a unique design, this coffee table will add lots of spark to your living room. The stunning square table features a white marble top and metal geometric V-shape legs in gold finish for support. This piece combines clean lines and high design with a solid construction that will easily sync with any home setting. Weight capacity: 75Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 40in W x 40in D x 15in H |
| Product Material: | Marble |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Marble and Gold |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319157 |
| Product UPC: | 614486165056 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 15 Marble Gold Coffee Table |
| Marble Gold Coffee Table |
| Gold Coffee Table |
| 40 40 15 Marble |
| 40 15 Marble Gold Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























