
Mango Round Modern Scallop Solid Wood Coffee Table By Homeroots
Bring some unique style to your space with this modern twist on a traditional furniture piece. The Mango Round Modern Scallop Solid Wood Coffee Table is a round table that has geometric scalloping cuts around the edges that make this super unique and different. The warm stained mango wood is beautiful and gives off a warm and inviting presence. 19" x 29" x 29".
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 29in W x 29in D x 19in H |
| Product Material: | Solid Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Wood Species: | Mango |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Lacquer |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Octagon |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 401811 |
| Product UPC: | 808230101265 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $721.43
-65%$721.43
$252.50More Images




Mango Round Modern Scallop Solid Wood Coffee Table By Homeroots
Bring some unique style to your space with this modern twist on a traditional furniture piece. The Mango Round Modern Scallop Solid Wood Coffee Table is a round table that has geometric scalloping cuts around the edges that make this super unique and different. The warm stained mango wood is beautiful and gives off a warm and inviting presence. 19" x 29" x 29".
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 29in W x 29in D x 19in H |
| Product Material: | Solid Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Wood Species: | Mango |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Lacquer |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Octagon |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 401811 |
| Product UPC: | 808230101265 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring some unique style to your space with this modern twist on a traditional furniture piece. The Mango Round Modern Scallop Solid Wood Coffee Table is a round table that has geometric scalloping cuts around the edges that make this super unique and different. The warm stained mango wood is beautiful and gives off a warm and inviting presence. 19" x 29" x 29".
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 29in W x 29in D x 19in H |
| Product Material: | Solid Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Wood Species: | Mango |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Lacquer |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Octagon |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 401811 |
| Product UPC: | 808230101265 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























