
Mahogony and White Double Drawer Console Table By Homeroots
Our Mahogony and White Double Drawer Console Table is a great addition to any living space, entrance hall or hallway. Its block color design is eye-catching yet well matched to most color schemes thanks to it's mahogony wood colour frame and legs, and white double drawer section. Perfect for displaying flower vases or photo frames on top, while the drawers allow you to tidy away essentials neatly. 30" x 47" x 15.75"
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47in W x 15.75in D x 30in H |
| Product Material: | Solid Wood Drawer, Mdf Base |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut and White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286322 |
| Product UPC: | 689211810280 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mahogony White Double Drawer Console |
| White Double Drawer Console Table |
| Mahogony White Double Drawer |
| Double Drawer Console Table |
| Drawer Console Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $318.63
-65%$318.63
$111.52More Images



Mahogony and White Double Drawer Console Table By Homeroots
Our Mahogony and White Double Drawer Console Table is a great addition to any living space, entrance hall or hallway. Its block color design is eye-catching yet well matched to most color schemes thanks to it's mahogony wood colour frame and legs, and white double drawer section. Perfect for displaying flower vases or photo frames on top, while the drawers allow you to tidy away essentials neatly. 30" x 47" x 15.75"
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47in W x 15.75in D x 30in H |
| Product Material: | Solid Wood Drawer, Mdf Base |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut and White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286322 |
| Product UPC: | 689211810280 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mahogony White Double Drawer Console |
| White Double Drawer Console Table |
| Mahogony White Double Drawer |
| Double Drawer Console Table |
| Drawer Console Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our Mahogony and White Double Drawer Console Table is a great addition to any living space, entrance hall or hallway. Its block color design is eye-catching yet well matched to most color schemes thanks to it's mahogony wood colour frame and legs, and white double drawer section. Perfect for displaying flower vases or photo frames on top, while the drawers allow you to tidy away essentials neatly. 30" x 47" x 15.75"
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47in W x 15.75in D x 30in H |
| Product Material: | Solid Wood Drawer, Mdf Base |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut and White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286322 |
| Product UPC: | 689211810280 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mahogony White Double Drawer Console |
| White Double Drawer Console Table |
| Mahogony White Double Drawer |
| Double Drawer Console Table |
| Drawer Console Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























