
Logan Square White Wood Coat Rack Tree By Homeroots
Use this coat rack in your entryway to catch hats, jackets, umbrellas and more or in your bathroom for towels and robes; this contemporary-chic coat rack, features 2 tiers of iron hooks, solid wood frame and an iron base for a touch of charm.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 74 H x 18 W x 18 D |
| Product Color: | White, Black |
| Product Material: | Iron |
| Product Finish: | White |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389252 |
| Product UPC: | 4512822871264 |
Additional Information
| white wood coat rack tree |
| logan square white wood |
| wood coat rack tree |
| square white wood coat rack |
| coat rack tree |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Logan Square White Wood Coat Rack Tree By Homeroots
Use this coat rack in your entryway to catch hats, jackets, umbrellas and more or in your bathroom for towels and robes; this contemporary-chic coat rack, features 2 tiers of iron hooks, solid wood frame and an iron base for a touch of charm.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 74 H x 18 W x 18 D |
| Product Color: | White, Black |
| Product Material: | Iron |
| Product Finish: | White |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389252 |
| Product UPC: | 4512822871264 |
Additional Information
| white wood coat rack tree |
| logan square white wood |
| wood coat rack tree |
| square white wood coat rack |
| coat rack tree |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Use this coat rack in your entryway to catch hats, jackets, umbrellas and more or in your bathroom for towels and robes; this contemporary-chic coat rack, features 2 tiers of iron hooks, solid wood frame and an iron base for a touch of charm.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 74 H x 18 W x 18 D |
| Product Color: | White, Black |
| Product Material: | Iron |
| Product Finish: | White |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389252 |
| Product UPC: | 4512822871264 |
Additional Information
| white wood coat rack tree |
| logan square white wood |
| wood coat rack tree |
| square white wood coat rack |
| coat rack tree |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























