
Logan Square Rustic Costumer By Homeroots
Part of the Mountain Lodge collection, this costumer exudes a compellingly honest “I’m rustic and I’m proud” aesthetic. It is also practical, with abundant black-metal hardware for coats, hats and umbrellas. Crafted in recycled wood solids, the transparent Espresso finish showcases one-of-a-kind grain patterns and celebrates nature’s imperfections.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 74 H x 18 W x 18 D |
| Product Color: | Multi-Color |
| Product Material: | Iron |
| Product Finish: | Mountain Lodge |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389238 |
| Product UPC: | 4512822871103 |
Additional Information
| logan square rustic costumer |
| logan square rustic |
| square rustic costumer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $378.38
-65%$378.38
$132.43More Images




Logan Square Rustic Costumer By Homeroots
Part of the Mountain Lodge collection, this costumer exudes a compellingly honest “I’m rustic and I’m proud” aesthetic. It is also practical, with abundant black-metal hardware for coats, hats and umbrellas. Crafted in recycled wood solids, the transparent Espresso finish showcases one-of-a-kind grain patterns and celebrates nature’s imperfections.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 74 H x 18 W x 18 D |
| Product Color: | Multi-Color |
| Product Material: | Iron |
| Product Finish: | Mountain Lodge |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389238 |
| Product UPC: | 4512822871103 |
Additional Information
| logan square rustic costumer |
| logan square rustic |
| square rustic costumer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Part of the Mountain Lodge collection, this costumer exudes a compellingly honest “I’m rustic and I’m proud” aesthetic. It is also practical, with abundant black-metal hardware for coats, hats and umbrellas. Crafted in recycled wood solids, the transparent Espresso finish showcases one-of-a-kind grain patterns and celebrates nature’s imperfections.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 74 H x 18 W x 18 D |
| Product Color: | Multi-Color |
| Product Material: | Iron |
| Product Finish: | Mountain Lodge |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389238 |
| Product UPC: | 4512822871103 |
Additional Information
| logan square rustic costumer |
| logan square rustic |
| square rustic costumer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























