
Lindsey Headboard Black By LumiSource
Add glamour and style to any bedroom with the stylish Lindsey Headboard by LumiSource. A plush padded headboard is accented by stylish tufting and a luminous gold metal frame. Available in a variety of colors, choose the one that fits your bedroom the best!
Specifications
| Product Dimensions | 52 H x 63.75 W x 2.75 L |
| Headboard Length | 1.75 |
| Headboard Width | 63.75 |
| Headboard Height | 28 |
| Leg/frame Height | 24.25 |
| Leg/frame Depth | 1.25 |
| Product Material: | Velvet Fabric, Foam, Painted Steel |
| Product Color: | Gold Steel, Black Velvet |
| Product SKU: | HBQ-LINDSY AUVBK |
| Product UPC: | 681144137144 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary/glam styling |
| Luxurious velvet upholstery |
| Stylish tufting |
| Sleek gold frame |
| Fits a standard queen bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $180.00
-65%$180.00
$63.00More Images




















Lindsey Headboard Black By LumiSource
Add glamour and style to any bedroom with the stylish Lindsey Headboard by LumiSource. A plush padded headboard is accented by stylish tufting and a luminous gold metal frame. Available in a variety of colors, choose the one that fits your bedroom the best!
Specifications
| Product Dimensions | 52 H x 63.75 W x 2.75 L |
| Headboard Length | 1.75 |
| Headboard Width | 63.75 |
| Headboard Height | 28 |
| Leg/frame Height | 24.25 |
| Leg/frame Depth | 1.25 |
| Product Material: | Velvet Fabric, Foam, Painted Steel |
| Product Color: | Gold Steel, Black Velvet |
| Product SKU: | HBQ-LINDSY AUVBK |
| Product UPC: | 681144137144 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary/glam styling |
| Luxurious velvet upholstery |
| Stylish tufting |
| Sleek gold frame |
| Fits a standard queen bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add glamour and style to any bedroom with the stylish Lindsey Headboard by LumiSource. A plush padded headboard is accented by stylish tufting and a luminous gold metal frame. Available in a variety of colors, choose the one that fits your bedroom the best!
Specifications
| Product Dimensions | 52 H x 63.75 W x 2.75 L |
| Headboard Length | 1.75 |
| Headboard Width | 63.75 |
| Headboard Height | 28 |
| Leg/frame Height | 24.25 |
| Leg/frame Depth | 1.25 |
| Product Material: | Velvet Fabric, Foam, Painted Steel |
| Product Color: | Gold Steel, Black Velvet |
| Product SKU: | HBQ-LINDSY AUVBK |
| Product UPC: | 681144137144 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary/glam styling |
| Luxurious velvet upholstery |
| Stylish tufting |
| Sleek gold frame |
| Fits a standard queen bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























