
Lilac And White Butterfly Nightstand By Homeroots
This Lilac and White Butterfly Nightstand will be a lovely addition to princess's room. For use as a nightstand or accent table in bedroom or playroom, it features metal butterfly designed base in a warm purple finish with a white tabletop. It is constructed with metal, high gloss engineered wood and MDF.
22" X 16" X 22"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 22 H x 22 W x 16 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | White & Light Purple |
| Finish: | White & Light Purple |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285578 |
| Product UPC: | 4512839431444 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Lilac White Butterfly Nightstand |
| White Butterfly Nightstand |
| Lilac White Butterfly |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $124.74
-65%$124.74
$43.66More Images

Lilac And White Butterfly Nightstand By Homeroots
This Lilac and White Butterfly Nightstand will be a lovely addition to princess's room. For use as a nightstand or accent table in bedroom or playroom, it features metal butterfly designed base in a warm purple finish with a white tabletop. It is constructed with metal, high gloss engineered wood and MDF.
22" X 16" X 22"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 22 H x 22 W x 16 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | White & Light Purple |
| Finish: | White & Light Purple |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285578 |
| Product UPC: | 4512839431444 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Lilac White Butterfly Nightstand |
| White Butterfly Nightstand |
| Lilac White Butterfly |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Lilac and White Butterfly Nightstand will be a lovely addition to princess's room. For use as a nightstand or accent table in bedroom or playroom, it features metal butterfly designed base in a warm purple finish with a white tabletop. It is constructed with metal, high gloss engineered wood and MDF.
22" X 16" X 22"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 22 H x 22 W x 16 D |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | White & Light Purple |
| Finish: | White & Light Purple |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285578 |
| Product UPC: | 4512839431444 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Lilac White Butterfly Nightstand |
| White Butterfly Nightstand |
| Lilac White Butterfly |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























