
Light Grey Velvet With Chrome Trim Queen Size Bed By Homeroots
Give your bedroom a master appearance with this luxurious queen size bed frame with a wingback headboard upholstered in a rich light grey velvet-look fabric. The classic contemporary style of this floor length headboard, outlined with chrome nail head tri
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 49.75 H x 66.5 W x 87.5 D |
| Product Material: | Foam |
| Product Color: | Light Grey |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 355769 |
| Product UPC: | 4512839642451 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Queen Size Bed |
| 49 75 Light Grey Velvet |
| Velvet Chrome Trim Queen Size |
| Grey Velvet Chrome Trim Queen |
| Chrome Trim Queen Size Bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







Light Grey Velvet With Chrome Trim Queen Size Bed By Homeroots
Give your bedroom a master appearance with this luxurious queen size bed frame with a wingback headboard upholstered in a rich light grey velvet-look fabric. The classic contemporary style of this floor length headboard, outlined with chrome nail head tri
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 49.75 H x 66.5 W x 87.5 D |
| Product Material: | Foam |
| Product Color: | Light Grey |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 355769 |
| Product UPC: | 4512839642451 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Queen Size Bed |
| 49 75 Light Grey Velvet |
| Velvet Chrome Trim Queen Size |
| Grey Velvet Chrome Trim Queen |
| Chrome Trim Queen Size Bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Give your bedroom a master appearance with this luxurious queen size bed frame with a wingback headboard upholstered in a rich light grey velvet-look fabric. The classic contemporary style of this floor length headboard, outlined with chrome nail head tri
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 49.75 H x 66.5 W x 87.5 D |
| Product Material: | Foam |
| Product Color: | Light Grey |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 355769 |
| Product UPC: | 4512839642451 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Queen Size Bed |
| 49 75 Light Grey Velvet |
| Velvet Chrome Trim Queen Size |
| Grey Velvet Chrome Trim Queen |
| Chrome Trim Queen Size Bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























