
Light Gray Computer Desk By Homeroots - 403821
Elegant and super practical, this Light Gray Computer Desk is a super comfortable office desk. Perfectly suitable for your office or home office. It features a super large 58" desktop surface for placing a laptop or PC monitor, keyboard, and still plenty of leftover space. The entire desk is made from a high-quality particle board with a modern light gray finish. 29" H x 58" W x 24" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 28.8 H x 58 W x 23.6 D |
| Product Color: | Light Gray |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403821 |
| Product UPC: | 808230121058 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $599.95
-65%$599.95
$209.98More Images




Light Gray Computer Desk By Homeroots - 403821
Elegant and super practical, this Light Gray Computer Desk is a super comfortable office desk. Perfectly suitable for your office or home office. It features a super large 58" desktop surface for placing a laptop or PC monitor, keyboard, and still plenty of leftover space. The entire desk is made from a high-quality particle board with a modern light gray finish. 29" H x 58" W x 24" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 28.8 H x 58 W x 23.6 D |
| Product Color: | Light Gray |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403821 |
| Product UPC: | 808230121058 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elegant and super practical, this Light Gray Computer Desk is a super comfortable office desk. Perfectly suitable for your office or home office. It features a super large 58" desktop surface for placing a laptop or PC monitor, keyboard, and still plenty of leftover space. The entire desk is made from a high-quality particle board with a modern light gray finish. 29" H x 58" W x 24" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 28.8 H x 58 W x 23.6 D |
| Product Color: | Light Gray |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403821 |
| Product UPC: | 808230121058 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























