
Light Gray Buttonless Tufted Fabric Queen Bed With Natural Finish Legs By Homeroots
Beautifully crafted and elegantly finished, This bed is finished with Buttonless tufting and has a soft, plush appearance. Light gray fabric with black welt trim shows your unique taste & makes your bedroom looks more than better. This will be the one that you can't miss.
Specifications
| Product Category: | Standard Beds |
| Product Dimensions: | 46 H x 89 W x 69 D |
| Product Material: | Wood, Linen Fabric |
| Product Color: | Light Gray Fabric |
| Finish: | Light Gray Fabric |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285879 |
| Product UPC: | 614486175963 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Buttonless Tufted Fabric Queen |
| Queen Bed Natural Finish Legs |
| Buttonless Tufted Fabric Queen Bed |
| Tufted Fabric Queen Bed Natural |
| Buttonless Tufted Fabric Queen |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $985.60
-65%$985.60
$344.96More Images


Light Gray Buttonless Tufted Fabric Queen Bed With Natural Finish Legs By Homeroots
Beautifully crafted and elegantly finished, This bed is finished with Buttonless tufting and has a soft, plush appearance. Light gray fabric with black welt trim shows your unique taste & makes your bedroom looks more than better. This will be the one that you can't miss.
Specifications
| Product Category: | Standard Beds |
| Product Dimensions: | 46 H x 89 W x 69 D |
| Product Material: | Wood, Linen Fabric |
| Product Color: | Light Gray Fabric |
| Finish: | Light Gray Fabric |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285879 |
| Product UPC: | 614486175963 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Buttonless Tufted Fabric Queen |
| Queen Bed Natural Finish Legs |
| Buttonless Tufted Fabric Queen Bed |
| Tufted Fabric Queen Bed Natural |
| Buttonless Tufted Fabric Queen |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Beautifully crafted and elegantly finished, This bed is finished with Buttonless tufting and has a soft, plush appearance. Light gray fabric with black welt trim shows your unique taste & makes your bedroom looks more than better. This will be the one that you can't miss.
Specifications
| Product Category: | Standard Beds |
| Product Dimensions: | 46 H x 89 W x 69 D |
| Product Material: | Wood, Linen Fabric |
| Product Color: | Light Gray Fabric |
| Finish: | Light Gray Fabric |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285879 |
| Product UPC: | 614486175963 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Buttonless Tufted Fabric Queen |
| Queen Bed Natural Finish Legs |
| Buttonless Tufted Fabric Queen Bed |
| Tufted Fabric Queen Bed Natural |
| Buttonless Tufted Fabric Queen |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























