
Light Brown Wood Shelving Unit with 4 Shelves By Homeroots
A geometrically inspired, wooden shelving unit with a two-piece frame that hosts removable, wooden shelves.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 72 H x 20 W x 42 D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Coastal |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 380596 |
| Product UPC: | 4512822715766 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Shelving Unit Shelves |
| Light Brown Wood Shelving Unit |
| Brown Wood Shelving Unit |
| Light Brown Wood Shelving |
| Wood Shelving Unit Shelves |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,037.66
-65%$1,037.66
$363.18More Images






Light Brown Wood Shelving Unit with 4 Shelves By Homeroots
A geometrically inspired, wooden shelving unit with a two-piece frame that hosts removable, wooden shelves.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 72 H x 20 W x 42 D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Coastal |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 380596 |
| Product UPC: | 4512822715766 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Shelving Unit Shelves |
| Light Brown Wood Shelving Unit |
| Brown Wood Shelving Unit |
| Light Brown Wood Shelving |
| Wood Shelving Unit Shelves |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A geometrically inspired, wooden shelving unit with a two-piece frame that hosts removable, wooden shelves.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 72 H x 20 W x 42 D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Coastal |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 380596 |
| Product UPC: | 4512822715766 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Shelving Unit Shelves |
| Light Brown Wood Shelving Unit |
| Brown Wood Shelving Unit |
| Light Brown Wood Shelving |
| Wood Shelving Unit Shelves |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























