
Light Brown Wood and Iron Shelving Unit with 3 Shelves By Homeroots - 380594
A ritzy, vertical shelving unit crafted from Indian mango wood. It features three shelves atop a two-door storage cabinet.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 90 H x 41.5 W x 18.5 D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380594 |
| Product UPC: | 4512822715742 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Iron Shelving Unit |
| Light Brown Wood Iron Shelving |
| Wood Iron Shelving Unit Shelves |
| Brown Wood Iron Shelving |
| Wood Iron Shelving Unit |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,395.08
-65%$2,395.08
$838.28More Images






Light Brown Wood and Iron Shelving Unit with 3 Shelves By Homeroots - 380594
A ritzy, vertical shelving unit crafted from Indian mango wood. It features three shelves atop a two-door storage cabinet.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 90 H x 41.5 W x 18.5 D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380594 |
| Product UPC: | 4512822715742 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Iron Shelving Unit |
| Light Brown Wood Iron Shelving |
| Wood Iron Shelving Unit Shelves |
| Brown Wood Iron Shelving |
| Wood Iron Shelving Unit |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A ritzy, vertical shelving unit crafted from Indian mango wood. It features three shelves atop a two-door storage cabinet.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 90 H x 41.5 W x 18.5 D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380594 |
| Product UPC: | 4512822715742 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Iron Shelving Unit |
| Light Brown Wood Iron Shelving |
| Wood Iron Shelving Unit Shelves |
| Brown Wood Iron Shelving |
| Wood Iron Shelving Unit |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























