
Light Brown Wood and Iron Shelving Unit with 3 Shelves By Homeroots - 380591
A ritzy, full-size shelving unit crafted from premium Indian mango wood. It features three shelves atop a four-door storage cabinet.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 90 H x 81.5 W x 18 D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380591 |
| Product UPC: | 4512822715711 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Iron Shelving Unit |
| Light Brown Wood Iron Shelving |
| Wood Iron Shelving Unit Shelves |
| Brown Wood Iron Shelving |
| Wood Iron Shelving Unit |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $3,426.00
-65%$3,426.00
$1,199.10More Images





Light Brown Wood and Iron Shelving Unit with 3 Shelves By Homeroots - 380591
A ritzy, full-size shelving unit crafted from premium Indian mango wood. It features three shelves atop a four-door storage cabinet.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 90 H x 81.5 W x 18 D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380591 |
| Product UPC: | 4512822715711 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Iron Shelving Unit |
| Light Brown Wood Iron Shelving |
| Wood Iron Shelving Unit Shelves |
| Brown Wood Iron Shelving |
| Wood Iron Shelving Unit |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A ritzy, full-size shelving unit crafted from premium Indian mango wood. It features three shelves atop a four-door storage cabinet.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 90 H x 81.5 W x 18 D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380591 |
| Product UPC: | 4512822715711 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Wood Iron Shelving Unit |
| Light Brown Wood Iron Shelving |
| Wood Iron Shelving Unit Shelves |
| Brown Wood Iron Shelving |
| Wood Iron Shelving Unit |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























