
Light Brown Solid Wood Sideboard With 4 Fabric Covered Cabinet Doors By Homeroots
This is an elegant wooden sideboard that features two cabinets with a slightly curved front and fabric-covered doors.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 15.5in W x 68in D x 31.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853369 |
| Product SKU: | 380243 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Sideboard Fabric Covered Cabinet Doors |
| Light Brown Solid Wood Sideboard |
| Wood Sideboard Fabric Covered Cabinet |
| Brown Solid Wood Sideboard Fabric |
| Brown Solid Wood Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Light Brown Solid Wood Sideboard With 4 Fabric Covered Cabinet Doors By Homeroots
This is an elegant wooden sideboard that features two cabinets with a slightly curved front and fabric-covered doors.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 15.5in W x 68in D x 31.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853369 |
| Product SKU: | 380243 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Sideboard Fabric Covered Cabinet Doors |
| Light Brown Solid Wood Sideboard |
| Wood Sideboard Fabric Covered Cabinet |
| Brown Solid Wood Sideboard Fabric |
| Brown Solid Wood Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is an elegant wooden sideboard that features two cabinets with a slightly curved front and fabric-covered doors.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 15.5in W x 68in D x 31.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853369 |
| Product SKU: | 380243 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Sideboard Fabric Covered Cabinet Doors |
| Light Brown Solid Wood Sideboard |
| Wood Sideboard Fabric Covered Cabinet |
| Brown Solid Wood Sideboard Fabric |
| Brown Solid Wood Sideboard |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























