
Light Brown Solid Mango Wood Office Desk With X Shaped Frame By Homeroots
This is an elegantly simple wooden office desk with an X-shaped frame on either side which is connected by a solid wood footrest.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 30 H x 28 W x 54 D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Tropical |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 380201 |
| Product UPC: | 4512822853796 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Mango Wood Office Desk |
| Mango Wood Office Desk Shaped |
| Wood Office Desk Shaped Frame |
| Brown Solid Mango Wood Office |
| Mango Wood Office Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,067.98
-65%$1,067.98
$373.79More Images


Light Brown Solid Mango Wood Office Desk With X Shaped Frame By Homeroots
This is an elegantly simple wooden office desk with an X-shaped frame on either side which is connected by a solid wood footrest.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 30 H x 28 W x 54 D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Tropical |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 380201 |
| Product UPC: | 4512822853796 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Mango Wood Office Desk |
| Mango Wood Office Desk Shaped |
| Wood Office Desk Shaped Frame |
| Brown Solid Mango Wood Office |
| Mango Wood Office Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is an elegantly simple wooden office desk with an X-shaped frame on either side which is connected by a solid wood footrest.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 30 H x 28 W x 54 D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Tropical |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 380201 |
| Product UPC: | 4512822853796 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Mango Wood Office Desk |
| Mango Wood Office Desk Shaped |
| Wood Office Desk Shaped Frame |
| Brown Solid Mango Wood Office |
| Mango Wood Office Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























