
Light Brown Mango Wood Finish Console Table With Matte Black Iron Frame By Homeroots
This is a console table from the series that flaunts a unique design. It features three, tray-like wooden racks supported by a matte-black polished iron frame with cross bracing.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 80in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Light Brown, Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380194 |
| Product UPC: | 4512822853864 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Console Table |
| Table Matte Black Iron Frame |
| Brown Mango Wood Finish Console |
| Wood Finish Console Table |
| Console Table Matte Black Iron |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Light Brown Mango Wood Finish Console Table With Matte Black Iron Frame By Homeroots
This is a console table from the series that flaunts a unique design. It features three, tray-like wooden racks supported by a matte-black polished iron frame with cross bracing.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 80in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Light Brown, Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380194 |
| Product UPC: | 4512822853864 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Console Table |
| Table Matte Black Iron Frame |
| Brown Mango Wood Finish Console |
| Wood Finish Console Table |
| Console Table Matte Black Iron |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a console table from the series that flaunts a unique design. It features three, tray-like wooden racks supported by a matte-black polished iron frame with cross bracing.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 80in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Light Brown, Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380194 |
| Product UPC: | 4512822853864 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Console Table |
| Table Matte Black Iron Frame |
| Brown Mango Wood Finish Console |
| Wood Finish Console Table |
| Console Table Matte Black Iron |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























