
Light Brown Live Edge Solid Acacia Wood Console Table With Black Matte Iron Frame By Homeroots
Light Brown Live Edge Solid Acacia Wood Console Table With Black Matte Iron Frame By Homeroots
This is a spectacular console table featuring a solid wood top braced by a uniquely-designed, solid-iron base.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 66in D x 29in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380246 |
| Product UPC: | 4512822853338 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Acacia Wood Console Table |
| Table Black Matte Iron Frame |
| Acacia Wood Console Table Black |
| Acacia Wood Console Table |
| Wood Console Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,167.06
-65%$1,167.06
$408.47More Images






Light Brown Live Edge Solid Acacia Wood Console Table With Black Matte Iron Frame By Homeroots
This is a spectacular console table featuring a solid wood top braced by a uniquely-designed, solid-iron base.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 66in D x 29in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380246 |
| Product UPC: | 4512822853338 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Acacia Wood Console Table |
| Table Black Matte Iron Frame |
| Acacia Wood Console Table Black |
| Acacia Wood Console Table |
| Wood Console Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a spectacular console table featuring a solid wood top braced by a uniquely-designed, solid-iron base.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 66in D x 29in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380246 |
| Product UPC: | 4512822853338 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Acacia Wood Console Table |
| Table Black Matte Iron Frame |
| Acacia Wood Console Table Black |
| Acacia Wood Console Table |
| Wood Console Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























