
Light Brown Body Kitchen Island With Black Iron Knobs Rolling By Homeroots
A full-size, versatile wooden kitchen island featuring a multitude of functionality enhancing shelves, racks, open spaces and hooks.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 28in W x 55in D x 33.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822715988 |
| Product SKU: | 380618 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Island Black Iron Knobs Rolling |
| Light Brown Body Kitchen Island |
| Body Kitchen Island Black Iron |
| Kitchen Island Black Iron Knobs |
| Brown Body Kitchen Island Black |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,719.08
-65%$1,719.08
$601.68More Images






Light Brown Body Kitchen Island With Black Iron Knobs Rolling By Homeroots
A full-size, versatile wooden kitchen island featuring a multitude of functionality enhancing shelves, racks, open spaces and hooks.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 28in W x 55in D x 33.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822715988 |
| Product SKU: | 380618 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Island Black Iron Knobs Rolling |
| Light Brown Body Kitchen Island |
| Body Kitchen Island Black Iron |
| Kitchen Island Black Iron Knobs |
| Brown Body Kitchen Island Black |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A full-size, versatile wooden kitchen island featuring a multitude of functionality enhancing shelves, racks, open spaces and hooks.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 28in W x 55in D x 33.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822715988 |
| Product SKU: | 380618 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Island Black Iron Knobs Rolling |
| Light Brown Body Kitchen Island |
| Body Kitchen Island Black Iron |
| Kitchen Island Black Iron Knobs |
| Brown Body Kitchen Island Black |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























