
Light Brown And White Solid Mango Wood Finish Sideboard With 9 Drawers By Homeroots
This is an exuberant, wooden sideboard equipped with 9 storage drawers that flaunt a geometric, elliptical pattern on them. The sturdy wooden body of the sideboard is braced by solid, matte-black toned metal legs that introduce exceptional stability in the piece.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 15.9in W x 70.1in D x 31.9in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Light Brown, Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853697 |
| Product SKU: | 380211 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Sideboard Drawers |
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Drawers |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Finish Sideboard Drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Light Brown And White Solid Mango Wood Finish Sideboard With 9 Drawers By Homeroots
This is an exuberant, wooden sideboard equipped with 9 storage drawers that flaunt a geometric, elliptical pattern on them. The sturdy wooden body of the sideboard is braced by solid, matte-black toned metal legs that introduce exceptional stability in the piece.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 15.9in W x 70.1in D x 31.9in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Light Brown, Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853697 |
| Product SKU: | 380211 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Sideboard Drawers |
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Drawers |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Finish Sideboard Drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is an exuberant, wooden sideboard equipped with 9 storage drawers that flaunt a geometric, elliptical pattern on them. The sturdy wooden body of the sideboard is braced by solid, matte-black toned metal legs that introduce exceptional stability in the piece.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 15.9in W x 70.1in D x 31.9in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Light Brown, Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853697 |
| Product SKU: | 380211 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Sideboard Drawers |
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Drawers |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Finish Sideboard Drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























