
Libby - Modern White Leatherette Dining Chair (Set Of 2) By Homeroots
The Modrest Libby Modern White Leatherette Dining Chair has a dainty look featuring ridges on the white leatherette upholstery. Sturdy chrome legs provide sturdy support to this modern dining chair that measures W18" x D23" x H38".
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 18in W x 23in D x 38in H |
| Product Material: | Steel, Faux Leather |
| Wood Species: | Not wood |
| Leg Material: | Metal |
| Product Color: | White |
| Leg Color: | Chrome, White |
| Number of Chairs Included: | 2 |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 689805025380 |
| Product SKU: | 283205 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Leatherette Dining Chair Set |
| Libby Modern White Leatherette Dining |
| Modern White Leatherette Dining Chair |
| Leatherette Dining Chair Set |
| White Leatherette Dining Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $497.29
-65%$497.29
$174.05More Images





Libby - Modern White Leatherette Dining Chair (Set Of 2) By Homeroots
The Modrest Libby Modern White Leatherette Dining Chair has a dainty look featuring ridges on the white leatherette upholstery. Sturdy chrome legs provide sturdy support to this modern dining chair that measures W18" x D23" x H38".
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 18in W x 23in D x 38in H |
| Product Material: | Steel, Faux Leather |
| Wood Species: | Not wood |
| Leg Material: | Metal |
| Product Color: | White |
| Leg Color: | Chrome, White |
| Number of Chairs Included: | 2 |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 689805025380 |
| Product SKU: | 283205 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Leatherette Dining Chair Set |
| Libby Modern White Leatherette Dining |
| Modern White Leatherette Dining Chair |
| Leatherette Dining Chair Set |
| White Leatherette Dining Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Modrest Libby Modern White Leatherette Dining Chair has a dainty look featuring ridges on the white leatherette upholstery. Sturdy chrome legs provide sturdy support to this modern dining chair that measures W18" x D23" x H38".
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 18in W x 23in D x 38in H |
| Product Material: | Steel, Faux Leather |
| Wood Species: | Not wood |
| Leg Material: | Metal |
| Product Color: | White |
| Leg Color: | Chrome, White |
| Number of Chairs Included: | 2 |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 689805025380 |
| Product SKU: | 283205 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Leatherette Dining Chair Set |
| Libby Modern White Leatherette Dining |
| Modern White Leatherette Dining Chair |
| Leatherette Dining Chair Set |
| White Leatherette Dining Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























