
Leyden European Black Painted Console Cabinet By Homeroots
Unique hand painted design on selected hardwoods and wood products. Two doors with one adjustable shelf behind. Antique brass finished hardware.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 36in W x 12in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | European Black |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876191 |
| Product SKU: | 389698 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| European Black Painted Console Cabinet |
| Leyden European Black Painted Console |
| Black Painted Console Cabinet |
| Painted Console Cabinet |
| Leyden European Black Painted |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,362.74
-65%$1,362.74
$476.96More Images




Leyden European Black Painted Console Cabinet By Homeroots
Unique hand painted design on selected hardwoods and wood products. Two doors with one adjustable shelf behind. Antique brass finished hardware.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 36in W x 12in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | European Black |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876191 |
| Product SKU: | 389698 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| European Black Painted Console Cabinet |
| Leyden European Black Painted Console |
| Black Painted Console Cabinet |
| Painted Console Cabinet |
| Leyden European Black Painted |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Unique hand painted design on selected hardwoods and wood products. Two doors with one adjustable shelf behind. Antique brass finished hardware.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 36in W x 12in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | European Black |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876191 |
| Product SKU: | 389698 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| European Black Painted Console Cabinet |
| Leyden European Black Painted Console |
| Black Painted Console Cabinet |
| Painted Console Cabinet |
| Leyden European Black Painted |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























