
Leatherette Wooden Counter Chair With Ladder Back, Set Of 2, Brown - Bm215201 By Benzara
Incorporate a sophisticated counter dining space with the inclusion of this Counter Chair, available in set of 2, featuring a leatherette padded seat. Provided with ladder back design and wood grain details, it is constructed sturdily from solid wood frame.
Specifications
| Product Dimensions: | 41 H x 21.3 W x 19.5 L |
| Product Material: | Solid Wood and Faux Leather |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM215201 |
| Product UPC: | 192551426580 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set consists of 2 Counter Chairs |
| Transitional style design |
| Leatherette padded seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Leatherette Wooden Counter Chair With Ladder Back, Set Of 2, Brown - Bm215201 By Benzara
Incorporate a sophisticated counter dining space with the inclusion of this Counter Chair, available in set of 2, featuring a leatherette padded seat. Provided with ladder back design and wood grain details, it is constructed sturdily from solid wood frame.
Specifications
| Product Dimensions: | 41 H x 21.3 W x 19.5 L |
| Product Material: | Solid Wood and Faux Leather |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM215201 |
| Product UPC: | 192551426580 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set consists of 2 Counter Chairs |
| Transitional style design |
| Leatherette padded seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Incorporate a sophisticated counter dining space with the inclusion of this Counter Chair, available in set of 2, featuring a leatherette padded seat. Provided with ladder back design and wood grain details, it is constructed sturdily from solid wood frame.
Specifications
| Product Dimensions: | 41 H x 21.3 W x 19.5 L |
| Product Material: | Solid Wood and Faux Leather |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM215201 |
| Product UPC: | 192551426580 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set consists of 2 Counter Chairs |
| Transitional style design |
| Leatherette padded seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























