
Leatherette Padded Vanity Stool With Tapered Legs And Molded Detail, Silver By Benzara
Glam up your bedroom decor with the inclusion of this sturdy wooden constructed vanity stool featuring contemporary style. Supported on tapered legs, it has carved molded details which adds to the look. Leatherette padded seat ensures utmost comfort.
Specifications
| Product Dimensions: | 19.25 H x 16.75 W x 18.25 L |
| Product Material: | Solid wood, Faux leather |
| Product Color: | Silver |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM222649 |
| Product UPC: | 192551495692 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains one Vanity Stool only |
| Leatherette padded seat |
| Carved molded details |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Leatherette Padded Vanity Stool With Tapered Legs And Molded Detail, Silver By Benzara
Glam up your bedroom decor with the inclusion of this sturdy wooden constructed vanity stool featuring contemporary style. Supported on tapered legs, it has carved molded details which adds to the look. Leatherette padded seat ensures utmost comfort.
Specifications
| Product Dimensions: | 19.25 H x 16.75 W x 18.25 L |
| Product Material: | Solid wood, Faux leather |
| Product Color: | Silver |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM222649 |
| Product UPC: | 192551495692 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains one Vanity Stool only |
| Leatherette padded seat |
| Carved molded details |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Glam up your bedroom decor with the inclusion of this sturdy wooden constructed vanity stool featuring contemporary style. Supported on tapered legs, it has carved molded details which adds to the look. Leatherette padded seat ensures utmost comfort.
Specifications
| Product Dimensions: | 19.25 H x 16.75 W x 18.25 L |
| Product Material: | Solid wood, Faux leather |
| Product Color: | Silver |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM222649 |
| Product UPC: | 192551495692 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains one Vanity Stool only |
| Leatherette padded seat |
| Carved molded details |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























