
LC Plastic Planter Sqr Short W By Gold Leaf Design Group
Modern, durable and outdoor friendly. Made of high-quality, shatterproof, and weather-resistant PP plastic and painted with high quality paints. A liner is best if used indoors. Be sure to tighten the sealing screw in the bottom of the container before use.
Specifications
| Product Dimensions: | 16"H x 17"SQ top (bottom= 13"SQ) |
| Product Color: | White |
| Minimum Quantity: | 1 |
| Product Material: | Plastic |
| Product Finish : | Gloss |
| Product Weight: | 10.0 lb |
| Product SKU: | PL1803-16WH |
| Shipping LTL: | Yes |
| Brand: | Gold Leaf Design Group |
Additional Information
Care Instruction: To maintain beauty and longevity, liquid chemical cleaners are not recommended. Remove excessive dust with a feather duster, dry cloth, or compressed air.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $614.00
-65%$614.00
$214.90More Images




LC Plastic Planter Sqr Short W By Gold Leaf Design Group
Modern, durable and outdoor friendly. Made of high-quality, shatterproof, and weather-resistant PP plastic and painted with high quality paints. A liner is best if used indoors. Be sure to tighten the sealing screw in the bottom of the container before use.
Specifications
| Product Dimensions: | 16"H x 17"SQ top (bottom= 13"SQ) |
| Product Color: | White |
| Minimum Quantity: | 1 |
| Product Material: | Plastic |
| Product Finish : | Gloss |
| Product Weight: | 10.0 lb |
| Product SKU: | PL1803-16WH |
| Shipping LTL: | Yes |
| Brand: | Gold Leaf Design Group |
Additional Information
Care Instruction: To maintain beauty and longevity, liquid chemical cleaners are not recommended. Remove excessive dust with a feather duster, dry cloth, or compressed air.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Modern, durable and outdoor friendly. Made of high-quality, shatterproof, and weather-resistant PP plastic and painted with high quality paints. A liner is best if used indoors. Be sure to tighten the sealing screw in the bottom of the container before use.
Specifications
| Product Dimensions: | 16"H x 17"SQ top (bottom= 13"SQ) |
| Product Color: | White |
| Minimum Quantity: | 1 |
| Product Material: | Plastic |
| Product Finish : | Gloss |
| Product Weight: | 10.0 lb |
| Product SKU: | PL1803-16WH |
| Shipping LTL: | Yes |
| Brand: | Gold Leaf Design Group |
Additional Information
Care Instruction: To maintain beauty and longevity, liquid chemical cleaners are not recommended. Remove excessive dust with a feather duster, dry cloth, or compressed air.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























