
LC Barnacle Sculpture, Black/ By Gold Leaf Design Group
Mysterious and moody. Handcrafted of painted barnacle shells and resin. Indoor only.
Specifications
| Product Dimensions: | ~16"L x 12"W x 3"H |
| Product Color: | Black & Red |
| Minimum Quantity: | 1 |
| Product Material: | Shell |
| Product Finish : | Satin |
| Product Weight: | 4.4 lb |
| Product SKU: | SH1597-BL |
| Shipping LTL: | Yes |
| Brand: | Gold Leaf Design Group |
Additional Information
Care Instruction: To maintain beauty and longevity, liquid chemical cleaners are not recommended. Remove excessive dust with a feather duster, dry cloth, or compressed air.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $899.60
-65%$899.60
$314.86More Images


LC Barnacle Sculpture, Black/ By Gold Leaf Design Group
Mysterious and moody. Handcrafted of painted barnacle shells and resin. Indoor only.
Specifications
| Product Dimensions: | ~16"L x 12"W x 3"H |
| Product Color: | Black & Red |
| Minimum Quantity: | 1 |
| Product Material: | Shell |
| Product Finish : | Satin |
| Product Weight: | 4.4 lb |
| Product SKU: | SH1597-BL |
| Shipping LTL: | Yes |
| Brand: | Gold Leaf Design Group |
Additional Information
Care Instruction: To maintain beauty and longevity, liquid chemical cleaners are not recommended. Remove excessive dust with a feather duster, dry cloth, or compressed air.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Mysterious and moody. Handcrafted of painted barnacle shells and resin. Indoor only.
Specifications
| Product Dimensions: | ~16"L x 12"W x 3"H |
| Product Color: | Black & Red |
| Minimum Quantity: | 1 |
| Product Material: | Shell |
| Product Finish : | Satin |
| Product Weight: | 4.4 lb |
| Product SKU: | SH1597-BL |
| Shipping LTL: | Yes |
| Brand: | Gold Leaf Design Group |
Additional Information
Care Instruction: To maintain beauty and longevity, liquid chemical cleaners are not recommended. Remove excessive dust with a feather duster, dry cloth, or compressed air.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























