
Large Two Door Wooden Cabinet With Woven Cane Detail By Kalalou
Pie anyone? This Indonesian-made pie cabinet in unfinished wood has two shelves inside and a flex grip cabinet latch. Keep clutter under control in your kitchen, craft area, bedroom or porch.
Specifications
| Product Type: | Furniture |
| Product Dimension: | 37" L x 16.5" W x 59" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Natural |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | DAM1008 |
| Product UPC: | 841628194883 |
| Shipping Freight: | Yes |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $997.95
-65%$997.95
$349.28More Images






Large Two Door Wooden Cabinet With Woven Cane Detail By Kalalou
Pie anyone? This Indonesian-made pie cabinet in unfinished wood has two shelves inside and a flex grip cabinet latch. Keep clutter under control in your kitchen, craft area, bedroom or porch.
Specifications
| Product Type: | Furniture |
| Product Dimension: | 37" L x 16.5" W x 59" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Natural |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | DAM1008 |
| Product UPC: | 841628194883 |
| Shipping Freight: | Yes |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Pie anyone? This Indonesian-made pie cabinet in unfinished wood has two shelves inside and a flex grip cabinet latch. Keep clutter under control in your kitchen, craft area, bedroom or porch.
Specifications
| Product Type: | Furniture |
| Product Dimension: | 37" L x 16.5" W x 59" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Natural |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | DAM1008 |
| Product UPC: | 841628194883 |
| Shipping Freight: | Yes |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























