
Large Oval Teak Bowl With Handle By Kalalou
This bowl is easy to handle. Display your holiday collections or goodies on this oval teak bowl with a handle. Drape a garland or display colorful baubles year round.
Specifications
| Product Dimension: | 27" L x 11" W x 805" H |
| Product Material: | Teakwood |
| Product Finish: | Glossy |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DAG1002 |
| Product UPC: | 8416281102869 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Large Oval Teak Bowl With Handle By Kalalou
This bowl is easy to handle. Display your holiday collections or goodies on this oval teak bowl with a handle. Drape a garland or display colorful baubles year round.
Specifications
| Product Dimension: | 27" L x 11" W x 805" H |
| Product Material: | Teakwood |
| Product Finish: | Glossy |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DAG1002 |
| Product UPC: | 8416281102869 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This bowl is easy to handle. Display your holiday collections or goodies on this oval teak bowl with a handle. Drape a garland or display colorful baubles year round.
Specifications
| Product Dimension: | 27" L x 11" W x 805" H |
| Product Material: | Teakwood |
| Product Finish: | Glossy |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DAG1002 |
| Product UPC: | 8416281102869 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted By Skilled Artisans In Indonesia. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























